Vrh „H“   a jsme na světě!!!!

27.5.2014 byla nakryta fenka Cilka od Chrudoše červeným pejskem Lenin Magik Rainbow.
28.7.2014 se narodilo šest malých drsňáčků.Čtyři fenečky a dva pejskové .Pět prcků je u nás zatím moc v neobvyklé barvě „červená – suché listí“ a jedna fenečka bude klasický divočák.
Oba rodiče jsou úspěšní jedinci ,otec je Mult.CH který získal mnoho ocenění jak v ČR ,tak i v  Evropě.Je to importovaný pejsek z Ruska ze známé chovatelské stanice a je nyní v majetku v chovatelské stanici „VITORAZ“ pana ing.Jana Bušty,který se chovem drsnosrstých miniatur věnuje
od svého mládí ,více jak dvacet let.Matka je JCH. a CH. CZ ,,získala dvakrát titul NV ,CACIB.
Má  lovecké zkoušky z norování ,zkoušky vloh a barvařské zkoušky.
Štěňátka mají tedy dobré předpoklady uplatnit se jak na poli výstavním,tak i v myslivecké praxi.
Dvě  červené fenečky jsou již zamluvené.
Pokud budete mít zájem o malého drsňáčka,neváhejte mě kontaktovat.

 

 

Františka a Goldie z Kudrnovy oslava  prvních narozenin 

 

 

 

 

 

Po delší době jsem se dostala k tomu,abych napsala pár novinek z naší chovatelské stanice.

Včechny štěňátka z vrhu "E" jsou už u nových páníčků.Ebbynka zůstala doma a doufám,že bude pokračovatelkou úspěchů své mamky Cilunky.

V srpnu od nás oděšla do psího ráje naše berňačka "Čenda" Chanie Almipa.Od ledna měla zdravotní potíže,doufalajsem,že vše dobře dopadne,ale bohužel ,musela jsem jí nechat ve čtyřech letech uspat.Byla jsem z toho dost špatná,zapřísahala jsem se ,že již žádnou berňačku nechci,ale vydrželo mě to pouze pár dnů a začala jsem hledat  novou chlupatou holku.Našla jsem chovatelskou stanici ,kde bylak odběru 

Cora z Modlivého dvora , maminka  je Bessi a otec Cameron Codeli Girls.Přivezli jsme si ji domu koncem srpna,v té době již měla 11 kg a říkáme

ji Fanynka.Fanča roste jak z vody ,teď už má 25 kg a je z ní krásná ,přítulná,kamarádská bernská slečna.

 

Náš odchovanec a chovný pes Corado z Kudrnovy úspěšně zvládl ZV v plném počtu bodů a byl vyhlášen vítězem zkoušek.Byla jsem  jeho i paničku podpořit.Zkoušky probíhaly v honitbě 

Unhošť,zajíců bylo dostatek,takže pejskové měli o zábavu postaráno.

 

Calamajka(Terezka) je už od loňského prosince u nových páníčků na Moravě ve Zlíně,má se tam moc dobře,je středem pozornosti,má malé kamarády a užívá si konečně vlídný a milující domov ,který si moc zaslouží.

 

S Ebbynkou jsem byla na první výstavě,dostala VN od švycarské rozhodčí,teď musíme pořádně pilovat výstavní postoj a chůzi.Pojedeme v únoru

na mezinárodní výstavu do Brna,kde bude určitě velká konkurence. CODELI GIRLS

JCH. CH. CAMERON CODELI GIRLS

JCH. CH. CAMERON CODELI GIRLS

 

12.5.2012 Tak první feneka z  vrhu "E" Eimynka  je už u nových páníčků.Zůstala v rodném městě ,bude jezdit na chatu a mít kolem sebe spoustu  malých i velkých lidských kamarádů.Další dvě pořád čekají na svého hodného lidského kamaráda.

 

29.4.2012 Ve středu 25.4.2012 se konečně dočkala i Daisynka svého páníčka a domova,který si pro ni přijel až z   Násedlovic u Hodonína.No už to byla velká holka ,tři měsíce a začala dělat pěkné lumpárny.Ale jak bylo avízováno ,dostala se do dobrých rukou ,do domečku a praktikujíciho myslivce.Určitě se jí to bude líbit ,chodit do lesíčka.

Malé "E" jsou ji natetované a naočkované,pořád chodí na mlíčko mámě a mají se čile k světu.Běhají po zahrádce,objevují

nové věci,dokazují si ,kdo z nich je největší a nejsilnější bojovnice,tahají se za ocásky a koušou do uší.                                       

 

6.4.2012 Tak malé "Cilunky" začínají vylézat z pelíšku a strkat tlamičku do granulek.Máma Cilka stále kojí a opatrovává jejich bříška.Aktualní fotky na  https://zkudrnovy.rajce.idnes.cz/ vrh "E"

 

31.3.2012 Včera odpoledne odešla do nového domova i malá Dorinka.Dostala se do rodiny až k Tachovu do obce Pernolec.

Bude bydlet v místní krásné opravené historické tvrzi.

Fotky od páníčků Debinky a Deniska jsou přidané na  https://zkudrnovy.rajce.idnes.cz/ do vrhu "D"

 

28.3.2012 Malé Cilunky již otevřely očíčka a koukají vyjeveně na ten svět.Jsou to takové baculky,máma Cilka se o ně vzorně stará.Vypadají jedna jak druhá,krásné fenečky s předpokladem výborného exterieru.No mají být po kom,táta úžasný Richard a naše sluníčko Cilunka.Tak uvidíme jak se vybarví.

Jsou přidané fotky vrhu "D" na  https://zkudrnovy.rajce.idnes.cz/.Holky "D" půjdou příští týden na první přeočkování.

Už jsou jim dva měsíce.Vesele lítají na zahrádce a užívají si krásné počasí.Doma začíná demolice všeho zajímavého,takže vše dáváme z dosahu jejich tlamiček.Krásně už jedí jenom granulky a snaží se udržovat čistotu.

 

22.3.2012 Klučíčkové a jedna holčička jsou již u nových páníčků.Pejsek Dasty je nedaleko a bude využíván v myslivecké praxi,Denis je u paničky,kde nahradil nedávno zemřelého psího miláčka,Debinka je nejdále ,až na Rakouských hranicích na rodinné farmě plné zvířat,určitě se jí tam bude líbit.Daisinka je rezervovaná a měla by jít až ke Kyjovu opět do rodiny,kde je páníček myslivec.Dorinka pravděpodobně zůstane doma,vypadá na králíčka,tak jsem zvědavá jak moc vyroste.

Štěňátka -fenečky po špičkovém a výstavně perspektivním  spojení  Cilunky a Richarda pěkně přibírají a mají se čile k světu.Jedna holčička je již rezervovaná a měla by zůstat v rodném městě. 

 

 

14.3.2012 se v nočních hodinách narodily čtyři malé jezevčičky matce Cilce od Chrudoše.Porod trval poměrně dost dlouho,neboť Cilunka měla svoje první mimča a první holka nechtěla ven.Nakonec vše dopadlo dobře a krasné holky jsou na  světě.Určitě to budou výstavní krasavice po mamince a tatínkovi.

 

 

26.2.2012 vyrazil Corado z Kudrnovy na specialní výstavu do Plzně.Obstál dobře,dostal rec .CAC ,absolvoval bonitaci

a tím splnil chovné podmínky.

 

10.2.2012 byla Cilka na ultrazvuku potvrdit nebo vyloučit březost.

Jsou tam,vypadá to na  tři malé Richardy.Porod by měl proběhnout kolem 15.března 2012.

To budou doma ještě štěňátka od Agnesky  a nový přírůstek od Cilunky.To bude doma veselo!!!!!

 

24.1.2012 v pozdních večerních hodinách se Agnesce po komplikovaném porodu narodilo pět malých drsňáčků.

Dva kluci a tři holky.Agneska kolem páté hodiny začala s přípravou na porod,kolem sedmé to vypadalo ,že už to bude a první miminko bude venku,ale moc se mu nechtělo.Po konzultaci s paní veterinářkou jsme ještě čekali,jestli se to nerozběhne,ale v devět hodin odešla první plodová voda a miminko nikde.Musela jsem jí vyšetřit ,kde se nachází mimouš,byl tam naštorc ,zadíčkama napřed a nechtěl se otočit.Tak nezbývalo nic jiného,než opět volat paní doktorku a urychleně jet do ambulance.

Paní doktorka Franková z Kladna nás tam už čekala .Potom to byl pěkný fofr.Asistovala jsem já i můj syn.

Štěňátka byly všechny v pořádku.Agneska to zvládla také dobře a tak po půlnoci jsme domů přivezli pěknou nadílku.První fotky vrhu "D" na  https://zkudrnovy.rajce.idnes.cz/

 1.1.2012 Po dlouhém čekání začala hárat i naše Cilka.Jelikož ji už byly tři roky bude také mámou.Za ženicha má pejska z chovatelské stanice VITORAZ pana Bušty, nepřibuzenského  "Gothingam Richard".                                                                     

    www.vitoraz.com/products/gothingham-richard                                                                    

 

    22.12.2011 po měsíci čekání jsem byla s Agneskou u paní veterinářky na potvrzení březosti .Jsou tam  a vypadá to opět

na čtyři kousky,Aninka se začína pěkně zakulacovat.Popik nezklamal,zhostil se otcovské role na výbornou.

 

23.11.2011 jela Agneska na krytí s Pop Idol  Vitoraz.Již jednou měla štěňátka s tímto šampionem  a byla moc hezká,tak doufejme ,že vše dobře dopadne a budeme mít malé chlupáčky.

 

22.10.2011 jsme s Terkou a Kokísem vyrazili na zkoušky  norování do Pavlíkova u Rakovníka.Bylo přihlášeno 15 psů.Terka šla  šestá v pořadí.Lištička se jí líbí ,ale jenom v prvním kole,to ňafe a doráží ,ale druhé kolo lážo plážo co bych se honila,všechno v noře očuchat a prozkoumat ,ono to nějak dopadne,takže máme 4,4,4,  a rychlost 2.Tím splnila podmínky chovnosti.Je to úspěch,z pražské obtloustlé jezevčice za tři měsíce 1,40 kg dole,výstava a zkouška.Příští rok budeme pokračovat ve výcviku.

 

15.10.2011 jsem jela s Cilkou na CACTové BZ do Obroku.Pořadatel byl OMS Česká Lípa.Bylo to v krásném prostředí.Cilunka to nedotáhla úplně k mé spokojenosti,odložení,nahánění,vodění a následování vše OK,ale barva pouze za 1.Barva byla docela těžká,pro Cilku obzvlášť.Došla potvora k loži a myslela si že už je po všem,začala vymýšlet voloviny,čučet okolo a tak to dopadlo za 1.Máme to ve III.c 74 bodů.Budeme to muset opravit.Na zkouškách byla také Katka Benediktová s úžasnou Vendulkou,ta to vystřihla v plném počtu bodů,CACT jí ale rozhodčí nedali,bylo to tam ze strany rozhodčích prapodivné.Přidávám odkaz ,sice nejsem autor ,ale doufám,že to Blance Kropáčkové nebude vadit.Pokochejte se  krásnou přírodou a nasajte atmosféru zkoušek.

https://kokrice.rajce.idnes.cz/BZ_Ceska_Lipa_15.10.11/

 

 

Tak se poctivě připravujeme na zkoušky .Terka s Kokísem na norování a Cilka na BZ s CACTem.Držte nám palce,ať to zvládnem.

 

1.10.2011  Terezka absolvovala svojí první výstavu.Přihlásila jsem jí na OV Džbán na Praze 6.Posuzoval pan Buba ,dostala VD 2 což kvituji s povděkem.Ještě není úplně v kondici ,srst se jí sice moc zlepšila ,ale není to  to pravé a také ještě  potřebuje  trochu zhubnout .Příští týden pojedeme na bonitaci do Českých Budějovic.

 

17.9.2011 jsme jeli na NV do Brna.Byla přihlášená Cilka a Corado.Terka jim dělala doprovod,jela se podívat do rodného města a za svojí chovatelkou .Cilunka zabodovala a dostala V1 ,CAC,NV a CAC ČMKU ,Kokísek dostal VD2.Jeho panička byla z toho trochu smutná,ale on to určitě opraví.

 

 

Včera jsme se s Cilkou a Terkou za podpory Kokíse byli podívat na lovu divokých kachen.Moc se jim u rybníčku líbilo,bylo teplo,takže došlo i na koupel a plavání.Potom přišli myslivci a začal lov,kačenám se ze začátku nechtělo moc lítat,ale pesani je nakonec rozpohybovali a bylo se na co dívat.Byla jsem ráda,že jsem tam mohla být,Terka ještě neslyšela střelbu a Cilunka to potřebuje také,kvůli zkouškám,takže si toho užily dost.Přinesly jsme si domu kačenky ,takže večer při škubání a kuchání asistovaly všechny holky,Isetka,Aninka,Cilunka i Terka.Pár fotek je přidáno na https://zkudrnovy.rajce.idnes.cz/Cilka%2CTerka%2CKokis_a_kaceny/

 

Štěňátka zatím nebudou,holky si dávají na čas a nějak se jim do toho nechce.Ale snad to do konce roku zvládnou,Cilunka i Agneska.

 

S Cilkou a Corádem jedeme 17.9.2011 na výstavu do Brna.Cilka je přihlášená do třídy vítězů a Corádo do mezitřídy.Terezka pojede s námi ,podívat se do rodného města a na svoji chovatelku. Dále pojedeme 24.9.2011 do Boru na nácvik BZ,je to formou celé zkoušky,tak si to Cilka i Terka zkusí na ostro,se vším všudy.Podle toho jak jim to půjde,bych je přihlásila na říjnový termín.Terezka si půjde udělat ZN také v říjnu.A potom ji příští rok čeká nějaká výstava,snad do té doby bude už štíhla holka a srst se jí zlepší.                                                                 

 

 

Tak je nás o jednu drsnosrstou holku víc.Jmenuje se Calamajka od Chrudoše -Terezka- a je to sestra  Cilunky.                      

Páníček se o Terezku nemohl ze zdravotního a osobního důvodu starat ,tak Terezka skončila u nás .Je to pražský jezevčík a také tak vypadala.Měla 6,40 kg ,chodila do psího salónu na šampon a kondicioner a špacírovala se po Staromáku,chudinka jezevčík. Když k nám přišla, jela jsem s Cilunkou na víkend na Březinu na výcvik BZH.Vzala jsem Terku také do lesa,aby se pořádně rozkoukala a poznala co to vlastně je ,být jezevčík.Holka se moc snažila a evidentně se jí v lesíčku a mezi svými parťáky zalíbilo.Když jsme jeli domů,stavěla jsem se  na noře ,aby poznala i lišku.Jak byla nabuzená ,tak noru udělala hned na výbornou,moc se jí to zamlouvalo.Takže Terka je  u nás ,na dietě,už zhubla 90 dkg. ,chodí pilně do lesa a dohání co se dá.                                

 

 

Dnes přišlo potvrzení  o přiznání titulu šampion ČR pro Cilku.Takže Cilunka je junior šampion a šampion ČR.                          

 

 

Tak jak bylo avízováno Cilka byla přihlášená na výstavu do Prahy.Jednalo se o klubovou výstavu jezevčíků ČR a světovou výstavu jezevčíků WUT K posouzení bylo přihlášeno kolem 450 jezevčíků všech rázů převážně z ČR (to si nemohl nikdo nechat ujít),ale i z daleka ,celá Evropa ,ale i ze zámoří.V devíti kruzích se představovali jezevčíci od štěňátek až po zasloužilé veterány.

V drsnosrtých miniaturách bylo celkem posouzeno 122 pejsků a fenek.Cilunka se předvedla v nejlepším světle .Oba dva dny získala ocenění výborná 1 a CAC .Mám z toho velkou radost,neboť splnila podmínky k udělení titulu šampiona ČR.Světové výstavy se také zůčastnil Corado(Koky) z Kudrnovy,potomek Agnesky od Chrudoše a Popa Idol Vitoraz,náš odchovanec.Svůj debit zúročil na výbornou ve velmi těžké skupině mladých psů.

Teď nás čeká s Cilunkou pilování na další zkoušky z lovecké upotřebitelnosti